Öznur Karaeloğlu

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Beş yıl özel bir eğitim kurumunda Biyoloji öğretmeni olarak çalıştı. Bu çalışmalara ek olarak öğrencileri ile hedef bilinci, zaman yönetimi ve motivasyon çalışmaları yaptı.

Öğrencilerdeki okuma sorunlarının sınav başarılarını olumsuz etkilediğini fark ederek hızlı okumaya yöneldi. Hızlı okuma ile ilgili sertifikalar aldı. 2005 yılında profesyonel olarak “Hızlı Okuma ve Anlama Eğitmeni” olarak çalışmaya başladı.

2007 yılında Türkiye’ de çocuklara yönelik alanında yazılan ilk kitap olan " Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma " kitabını yazdı. Kurumsal ve bireysel çalışmalar yaptı. 2010 yılında “Sınavlar İçin Hızlı Okuma” kitabını yazdı. Bu kitapta öğrencilerin sınav süresini verimli ve etkin değerlendirmesini amaçladı. Kitapta öğrenme temaları ve sınav taktiklerine de yer vererek, öğrencilerin kendi kendine çalışabilmelerini hedefledi.

Öğ
rencilerin dikkat ve algılama sorunlarını fark ederek " Fark etmeden Öğrenme Metodunu " uyguladı. Bu metot ile öğrenciler, uygulama ve etkinliklerle verimli okuyarak daha hızlı anlamaktadır. Bu eğitimlerde algılamanın genişlemesi ve dikkatin artışını sağlamak amacıyla özel çalışmalarda yapılmaktadır.

Birçok kurumda " Hızlı Okuma, Anlama ve Algılama ", " Öğrenci Koçluğu ", " Sınav Stratejileri " başlıklı eğitimleri verdi. Hızlı okuma, anlama ve algılama eğitimlerindeki tecrübesi 3000 saatin üzerindedir.


Paylaş