Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma 

Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma 

Kolay ve Akıcı Okuma (1 ve 2. Sınıf)

Mind On Method (Okuma Temelli Öğrenme Metodolojisi) ile tasarladığım eğitimde okumayla yeni tanışan çocukların akıcı okuması ve okuduğunu kolay anlaması hedeflenir. İlk çalışmamızda çocuğun hazırbulunuşluğu çerçevesinde yapılan değerlendirme ile kişiye özel bir eğitim planlaması yapılır. Bu çalışmalarda öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda etkinlikler gerçekleştirilir.

Yeni öğrenilen her beceride olduğu gibi okumada da uzmanlaşmak için ilk deneyimler önemlidir. Çocuğun zorlanabildiği harflerin birleştirilmesi, akıcı sesli okuma ve okuduğunu anlama konularında ‘çocuğun adımlarında’ ilerleme hedeflenerek, kolaydan zora etkinliklerle ilerleme kaydedilir.

Eğitimde, çocukların okuma becerilerini geliştirecek çok sayıda eğlenceli oyun ve etkinlikler de bulunmaktadır.

Çalışmalarımız haftada 2 gün 1’er saat olacak şekilde bireysel olarak planlanır. 10 saatlik paket programlarla çalışmalar devam ettirilir. Çalışma süresi genel olarak 2 paket programdır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda bu süre artabilir. Eğitimler ofisimizde ya da online yapılabilir.

Bilgi ve okuma analizi için bizimle iletişime geçin.

Akıcı Okuma ve Anlama (3 ve 4. Sınıf)

Mind On Method (Okuma Temelli Öğrenme Metodolojisi) ile tasarladığım eğitimde okumayı öğrenmiş olan çocuklar halen akıcı okuyamıyorsa, okuduğunu anlamada sorun yaşıyorsa, öğrendiği bilgileri birleştirmesinde yavaşlık varsa eş koordinasyonlu olarak bu konuların iyileştirilerek akıcı okuma ve anlama becerisini geliştiren ve kişiye özel tasarlanan bir eğitim planı hazırlanır. 

 3. ve 4. sınıf öğrencisi olan çocuklarda okuma konusunda yaşadıkları özgüveni telafi etmek için çocuğun iyi olduğu alanda çalışmalara başlanarak, zorlandığı alanlara geçiş yapılır.

Çocuğun okuma hızı ile anlama oranının eş zamanlı ilerlemesi okuduğunu anlamasını kolaylaştırır. Öğrencinin adımlarında ilerleyerek okuma sevgisinin de geliştirmesi hedeflenir. İyi okuma becerilerine sahip olması için görsel okuma, bütüncül ve analitik anlam bütünlüğü birlikte değerlendirilir. 

Bu çalışmalarda dikkat süresini geliştiren, algılamayı artıran, bilgiyi geri çağırma konusunda da çalışmalar yapılır. 

Çocuğun okuma ve öğrenme yetkinliklerinde daha iyi organize olması çocuğun kolay ve hızlı okuma, okuduğunu anlama, dikkat ve algısını geliştirerek okul başarısını artırır. 

Eğitimde, çocukların okuma becerilerini geliştirecek çok sayıda eğlenceli oyun ve etkinlikler de bulunmaktadır.

Çalışmalarımız haftada 2 gün 1’er saat olacak şekilde  bireysel olarak planlanır. 10 saatlik paket programlarla çalışmalar devam ettirilir. Eğitimler ofisimizde ya da online yapılabilir.

Bilgi ve okuma analizi için bizimle iletişime geçin.

Your Shopping cart

Close