Liseler İçin Anlayarak Hızlı Okuma

Liseler İçin Anlayarak Hızlı Okuma 

Hızlı ve Anlamlı Okuma (9 ve 10. Sınıf)

Mind On Method (Okuma Temelli Öğrenme Metodolojisi) ile tasarladığım eğitimde lise öğrencilerinin uzun okuma metinlerini daha kısa sürede kavrama becerisini geliştirecek etkinliklerle birlikte anlayarak hızlı okuma, dikkat ve bütüncül ve analitik algı gelişimi hedeflenir. 

İlk çalışmamızda öğrencinin hazırbuluşluğu çerçevesinde ve öğrencinin nasıl okuduğu ve öğrendiği ile ilgili değerlendirme yapılır. İlk çalışma sonrasında kişiye özel bir eğitim planı tasarlanarak, öğrencinin başarısını artıracak yönde çalışmalarımız devam eder. 

Öğrencinin hızlı ve anlamlı okuyabilmesi için cümleleri daha kısa sürede anlamayı geliştiren, paragraflarda ve sorulardaki ‘doğru anlamı’ fark etmesi için etkinlikler yapılır. 

Bu çalışmalarda hızlı ve doğru kavrama becerisi çok önemlidir. Bu amaçla okumayı hızlandıran, anlamayı artıran, dikkat süresi, odaklanma ve algılamayı geliştirirken, bilgiyi geri çağırma konusunda da etkinlikler düzenlenir. 

Öğrenci hızlı ve anlamlı okuma yaparken öğrenme yetkinliklerinde daha iyi organize olur. Öğrencinin zamanını verimli değerlendirmesi, hızlı okuyarak daha kolay anlaması ve kavraması ile birlikte okulda ve sınavlarda gösterdiği başarı performansı artar.

Çalışmalarımız haftada 2 gün 1 buçuk saat olacak şekilde planlanır. 10 saatlik paket programlarla çalışmalar devam ettirilir. Çalışma süresi genel olarak 2 paket programdır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda bu süre artabilir. Eğitimler ofisimizde ya da online yapılabilir.

Bilgi ve okuma analizi için bizimle iletişime geçin.

YKS için Hızlı Okuma ve Dikkat (11 ve 12. Sınıf)

Mind On Method (Okuma Temelli Öğrenme Metodolojisi) ile tasarladığım eğitimde sınavlara hazırlanan öğrencilerde uzun paragraf sorularını daha kısa sürede kavrama becerisi geliştirecek etkinliklerle birlikte anlayarak hızlı okuma, dikkat, odaklanma, bütüncül ve analitik algı gelişimi hedeflenir. 

İlk çalışmamızda öğrencinin hazırbuluşluğu çerçevesinde ve öğrencinin nasıl okuduğu ve öğrendiği ile ilgili değerlendirme yapılır. İlk çalışma sonrasında kişiye özel bir eğitim planı tasarlanarak, öğrencinin başarısını artıracak yönde çalışmalar devam eder. 

Öğrencinin hızlı ve anlamlı okuyabilmesi için hızlı ve doğru görme, okuma hızı ile anlama hızının eş zamanlı birleştirilmesi, paragraflarda ve sorularda ‘dikkat etmesi ve asıl soruyu’ doğru ve hızlı kavraması ve  “okunan metni zihnine göre değil metne göre değerlendirmesi” hedeflenir.

YKS için Hızlı Okuma ve Dikkat eğitiminde; öğrencilerin hızlı okuması ve algılaması için basitten karmaşığa doğru etkinlik uygulamaları ile alışkanlığı özümsemesi ve dikkat süresinde artış gerçekleşir.

Eğitim sonunda öğrencilerin sınavlardaki süreyi etkin değerlendirme, sınav taktikleri ile soruların doğru cevaplarını hızlıca fark etmesi, okumanın hızlanması, işlem hatalarının azaltılması, dikkat süresinin gelişmesi sağlanarak doğru cevap sayısının artırılması amaçlanmaktadır.

Bu çalışmalarda hızlı ve doğru kavrama becerisi çok önemlidir. Bu amaçla okumayı hızlandıran, anlamayı artıran, dikkat süresi, odaklanma ve algılamayı geliştirirken, bilgiyi geri çağırma konusunda da etkinlikler düzenlenir. 

Öğrencinin zamanını verimli değerlendirmesi, hızlı okuyarak daha kolay anlaması ve kavraması ile birlikte sınavlarda gösterdiği başarı artışı sağlanır. 

Çalışmalarımız haftada 2 gün 2 saat olacak şekilde planlanır. 10 saatlik paket programlarla çalışmalar devam ettirilir. Çalışma süresi genel olarak 2 paket programdır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda bu süre artabilir. Eğitimler ofisimizde ya da online yapılabilir.

Bilgi ve okuma analizi için bizimle iletişime geçin.

Your Shopping cart

Close