Ortaokul İçin Anlayarak Hızlı Okuma 

Ortaokul İçin Anlayarak Hızlı Okuma 

Hızlı ve Anlamlı Okuma (5 ve 6. Sınıf)

Mind On Method (Okuma Temelli Öğrenme Metodolojisi) ile tasarladığım eğitimde 5. ve 6. sınıf öğrencisinin hazırbulunuşluğu çerçevesinde eğitimler kişiye özel olarak tasarlanır. Öğrencinin ilk çalışmadaki okuma hızı ve anlama oranı temel alınır. Öğrencinin hızlı ve anlamlı okuyabilmesi için kelime bilgisini eş zamanlı olarak kelimenin görseliyle birleştirebilmesi çok önemlidir. 

Bu çalışmalarda dikkat süresini geliştiren, algılamayı artıran, bilgiyi geri çağırma konusunda da etkinlikler düzenlenir. 

Çocuğun okuma ve öğrenme yetkinliklerinde daha iyi organize olması çocuğun kolay ve hızlı okuma, okuduğunu anlama, dikkat ve algısını geliştirerek okul başarısını artırır. 

Eğitimde, çocukların okuma becerilerini geliştirecek çok sayıda eğlenceli oyun ve etkinlikler de bulunmaktadır.

Çalışmalarımız haftada 2 gün 1’er saat olacak şekilde  bireysel olarak planlanır. 10 saatlik paket programlarla çalışmalar devam ettirilir. Çalışma süresi genel olarak 2 paket programdır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda bu süre artabilir. Eğitimler ofisimizde ya da online yapılabilir.

Bilgi ve okuma analizi için bizimle iletişime geçin.

LGS için Hızlı Okuma ve Dikkat (7 ve 8. Sınıf)

Mind On Method (Okuma Temelli Öğrenme Metodolojisi) ile tasarladığım eğitimde sınavlara hazırlanan çocuklarda uzun paragraf sorularını daha kısa sürede kavrama becerisi geliştirecek etkinliklerle birlikte anlayarak hızlı okuma, dikkat ve bütüncül ve analitik algı gelişimi hedeflenir. 

İlk çalışmamızda öğrencinin hazırbuluşluğu çerçevesinde ve öğrencinin nasıl okuduğu ve öğrendiği ile ilgili değerlendirme yapılır. İlk çalışma sonrasında kişiye özel bir eğitim planı tasarlanarak, öğrencinin başarısını artıracak yönde çalışmalar devam eder. 

Öğrencinin hızlı ve anlamlı okuyabilmesi için cümleleri daha kısa sürede anlamayı geliştiren, paragraflarda ve sorulardaki ‘doğru anlamayı’ yakalaması için etkinlikler yapılır. 

Bu çalışmalarda hızlı ve doğru kavrama becerisi çok önemlidir. Bu amaçla okumayı hızlandıran, anlamayı artıran, dikkat süresi, odaklanma ve algılamayı geliştirirken, bilgiyi geri çağırma konusunda da etkinlikler düzenlenir. 

Öğrencinin zamanını verimli değerlendirmesi, okuma ve öğrenme yetkinliklerinde daha iyi organize olması, hızlı okuyarak daha kolay anlaması ve kavraması ile birlikte sınavlarda gösterdiği başarı artar. 

Çalışmalarımız haftada 2 gün 1 buçuk saat olacak şekilde  bireysel olarak planlanır. 10 saatlik paket programlarla çalışmalar devam ettirilir. Çalışma süresi genel olarak 2 paket programdır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda bu süre artabilir. 

LGS için Hızlı Okuma ve Dikkat eğitimi zaman zaman grup eğitimi olarak da açılır. Çalışma süresi genel olarak 2 paket programdır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda bu süre artabilir.Eğitimler ofisimizde ya da online yapılabilir. 

Bilgi ve okuma analizi için bizimle iletişime geçin.

Your Shopping cart

Close