Özel Bursluluk Sınavı İçin Hızlı Okuma ve Dikkat (İlkokul-Ortaokul-Lise)

Özel Bursluluk Sınavı İçin Hızlı Okuma ve Dikkat (İlkokul-Ortaokul-Lise)

Mind On Method (Okuma Temelli Öğrenme Metodolojisi) ile tasarladığım eğitimde özel bursluluk sınavlarına hazırlanan çocuklarda uzun paragraf sorularını daha kısa sürede kavrama becerisi geliştirecek etkinliklerle birlikte anlayarak hızlı okuma, dikkat ve bütüncül ve analitik algı gelişimi hedeflenir. Sınav süresini verimli değerlendirme sayesinde kişilerin çok daha başarılı sonuç almaları hedeflenir. Öğrenci her dersin sorularını çok daha hızlıca kavramasıyla sınav süresini daha doğru kullanır.

İlk çalışmamızda öğrencinin hazırbuluşluğu çerçevesinde ve öğrencinin nasıl okuduğu ve öğrendiği ile ilgili değerlendirme yapılır. İlk çalışma sonrasında kişiye özel bir eğitim planı tasarlanarak, öğrencinin başarısını artıracak yönde çalışmalar devam eder. 

Öğrencinin hızlı ve anlamlı okuyabilmesi için cümleleri daha kısa sürede anlamayı geliştiren, paragraflarda ve sorulardaki ‘doğru anlamayı’ yakalaması için etkinlikler yapılır. Aynı zamanda matematiksel kavrama becerisinin gelişimi için de çalışma düzenlenir. 

Bu çalışmalarda hızlı ve doğru kavrama becerisi çok önemlidir. Bu amaçla okumayı hızlandıran, anlamayı artıran, dikkat süresi, odaklanma ve algılamayı geliştirirken, bilgiyi geri çağırma konusunda da etkinlikler düzenlenir. 

Öğrencinin zamanını verimli değerlendirmesi, okuma ve öğrenme yetkinliklerinde daha iyi organize olması, hızlı okuyarak daha kolay anlaması ve kavraması ile birlikte sınavlarda gösterdiği başarı artar. 

Çalışmalarımız haftada 2 gün 1 buçuk saat olacak şekilde bireysel olarak planlanır. 10 saatlik paket programlarla çalışmalar devam ettirilir. Çalışma süresi genel olarak 2 paket programdır. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda bu süre artabilir. 

Özel Bursluluk Sınavı İçin Hızlı Okuma ve Dikkat eğitimi zaman zaman kapalı grup eğitimi olarak da açılır. Eğitimler ofisimizde ya da online yapılabilir. 

Bilgi ve okuma analizi için bizimle iletişime geçin.

Your Shopping cart

Close