Yetişkinler İçin Anlayarak Hızlı Okuma

Yetişkinler İçin Anlayarak Hızlı Okuma 

Mind On Method (Okuma Temelli Öğrenme Metodolojisi) ile tasarladığım eğitimde bilginin en hızlı alındığı yöntem olan okumanın hızlanması, hızlı okuma yaparken zihinsel esnekliğinizi artırmak, hızlı kavramanın sağlanması, etkili okumayla odaklanmanın artması, alınan bilgilerin transfer edilerek hayatla entegrasyonunun sağlanması, neden sonuç ilişkilerini hızla kurarak okuma ve düşünme örgülerini kolaylıkla ve çeviklikle çözmek ve e-mail okumanın hızlanması amaçlanır.

Göz ile beyin arasındaki sinirlerin, göz ile kulak arasındaki sinirlerden 25 kat daha hızlı hareket ettiğini biliyor muydunuz? O halde neden en az 10 saat süren bir çalışmayı en fazla 1-2 saatte bitirmeyesiniz?

“Hızlı Gör! Beyne Hızlı İlet! Hızlı Analiz Et!”

Öğrenmek, bilgi birikimini artıran, kapasiteyi genişleten, beynin bağlantı kurmasını geliştiren ve hücrelerarası bilgi transferini hızlandıran ve değerinizi ifade edebilmenizi sağlayan bir yapılanmadır. Ömür boyu bilgi birikiminin %70’i okuyarak kazanılır.

Hızlı Okuma eğitimi almamış bir insan, kelime kelime okur, içten seslendirir, gözü metin üzerinde yavaş kayar ve uzun duraklamalar yapar. Göz yavaş çalışır ama beyin çok hızlı çalışır. Gözün hızı ile beynin okuma merkezinin hızı arasındaki uyumsuzluk anlama dağınıklığına ve tekrar tekrar başa dönmenize yol açar.

Eğitimin Sağladığı Faydalar

Hızlı okuma eğitimi ; süratli görmeye, görme çevikliğine, okurken göze, ritmik bakış kazandırmaya ve bütün bunlara bağlı olarak göz ve beyin arasında “hızlı görme, beyne hızlıca iletme, analiz ve sentez, kavrama” ilişkilerindeki uyumu sağlamaya yönelik bir dizi teorik anlatım ve uygulamalı çalışmalarla hızlı okuma ve anlama düzeyi artar.

Okuma becerilerinin iyileştirilmesi (hızlandırılması ve anlam becerisinin artışı) yalnızca iş hayatında değil sosyal hayatta da gelişme sağlayacaktır.

Eğitim süresi

Yetişkinlerle ‘Hızlı Okuma’ çalışmaları 10 saatlik paket programlar şeklinde olup haftada bir ya da iki gün 2 saat şeklinde bireysel çalışma yapılır. Minimum 10 saatlik ders önerilmektedir. Zaman zaman açık ya da kapalı grup eğitimi olarak da açılmaktadır. Eğitimler ofisimizde ya da online yapılabilir.

Firmanızın da zamanını daha iyi yönetebilmesi ve daha hızlı aksiyon almasını isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Your Shopping cart

Close